Шест екипа на РДПБЗН-Сливен гасят пожар между селата Селиминово и Гавраилово
Шест екипа на РДПБЗН-Сливен гасят пожар между селата Селиминово и Гавраилово. Сигналът е получен в 10:27 часа за запалени сухи треви и храсти в близост до път SLV 1112, в землището на село Селиминово. Пожарът бързо се е разрастнал поради силния вятър. Поради задимяване на път I-6 е въведено временна организация на движението - на разклона за с.Гавраилово се отбиват водачите от Бургас,на разклона за с.Бинкос се отбиват водачите от София.
Към момента е възстановено движението в посока Бургас.
Временно е прекъсната контактната мрежа на жп линията в участъка между гарите Селиминово и Гавраилово, като се очаква скоро да бъде възстановена.
Към момента пожарът е локализиран. Пожарните екипи догасят отделни огнища. Няма опасност за населените места.
Ако поради силния вятър отново се получи задимяване на път I-6, движението ще бъде пренасочено по отбелязаните обходни маршрути.
Движението се регулира от екипи на "Пътна полиция" и РУ Сливен.
Пожарните екипи са 4 от Сливен и по един от Твърдица у Нова Загора.
Ръководството на РДПБЗН Сливен е на място и участва в гасителните дейности.




