КМЕТЪТ СТЕФАН РАДЕВ ПОЖЕЛАВА СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ

...
09.04.2026 / 15:39

КМЕТЪТ СТЕФАН РАДЕВ ПОЖЕЛАВА СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ ЖИТЕЛИ НА ОБЩИНА СЛИВЕН

 

На Велики четвъртък площадът пред сградата на Община Сливен се изпъстри с цветове, настроение и детски усмивки. Много деца и възрастни се включиха в традиционното боядисване на яйца. Кметът Стефан Радев се присъедини към събитието.

 

„Радвам се, че отново към инициативата има интерес от децата, техните родители, баби и дядовци. Искам да пожелая на всички жители на община Сливен преди всичко здраве, да живеем в мир и разбирателство. Светли празници във всеки дом. Нека да съхраняваме и следваме християнските ценности, да уважаваме другите и да почитаме по-възрастните. Надявам се тези святи дни да донесат повече топлина в домовете на хората и повече увереност, че заедно можем да се справяме с предизвикателствата. За нас като местна власт това също е момент да благодарим на всички, които с труда си допринасят за развитието на общината. Ще продължим да работим за по-добра среда на живот, защото Сливен е нашият общ дом“, каза кметът Стефан Радев.

 

Инициативата е част от програмата на Общината за отбелязване на Възкресение Христово. Техники за боядисване демонстрираха представители на Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков“, Художествената галерия „Димитър Добрович“, Националния музей на текстилната индустрия, Професионалната гимназия по хотелиерство и туризъм „Акад. Неделчо Неделчев“, Центъра за подкрепа за личностно развитие – Детски комплекс, Младежкия дом и други.

 

Община Сливен осигури 600 яйца. От 12:30 часа Сливенската света митрополия също организира боядисване на яйца в двора на храм „Св. Богородица“.

Още снимки от новината

...
...

 

 
 
comments powered by Disqus
 

Copyright © 2008-2026 Аве Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев