ДЕВЕТНАЙСЕТ СЛИВЕНСКИ ЧИТАЛИЩА ЩЕ ПОЛУЧАТ ОБЩИНСКА СУБСИДИЯ

...
03.07.2025 / 19:19

Комисията за разпределение на финансовия стимул на читалищата от община Сливен днес проведе заседание. На срещата в зала „Май“ присъстваха заместник-кметът Пепа Чиликова, председателят на Постоянната комисия по образованието към местния парламент Лидия Димитрова, както и представители на общинските културни средища.

 

Деветнайсет читалища от общо двайсет и едно ще получат общинска субсидия, за да реализират част от проектите си и да надградят творческата си дейност. Проектите на две от читалищата бяха отхвърлени по недопустимост. Общата сума на средствата, които ще бъдат разпределени сред одобрените кандидати, възлиза на близо 22 хиляди лв. С тях ще бъдат финансирани творчески работилници, летни занимални за деца и за хора в неравностойно положение, прожекции на филми, музейни сбирки, събития, насърчаващи децата да четат и да развиват въображението си и др.

 

Вече шеста година културните средища имат възможност да кандидатстват пред Община Сливен за финансово стимулиране. То е в размер на 30 хил. лв. за всяка календарна година.

 

 
 
comments powered by Disqus
 

Copyright © 2008-2025 Аве Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев