КМЕТЪТ НА СЛИВЕН НАГРАДИ ПОБЕДИТЕЛИТЕ ОТ ОБЩИНСКИ КРЪГ НА „УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ 2018-2019 Г.“

...
22.05.2019 / 07:34

На официална церемония бяха наградени победителите и участници в Общински кръг от „Ученически игри 2018-2019 г.“.

Част от купите и грамотите връчи кметът Стефан Радев, който поздрави всички участници за доброто им представяне, като им пожела да се радват на още много успехи и да популяризират Сливен в национален и международен план.

,,Радвам се, че имам възможност да наградя победителите и участници в традиционните ученически игри, които с времето придобиват все по-голяма популярност и последователи. Изключително съм радостен от факта, че децата намират своето забавление и начин на развитие чрез спорта. Всички знаем, че здравият дух е здраво тяло. Във връзка с това искам да кажа, че Община Сливен ще продължава да следва политиката си, която е в подкрепа на всички видове спорт в града”, заяви още кметът Радев.

В състезанията взеха участие отбори от училищата в общината.

В шахмата при отборното класиране във възрастова група 5-7 клас се наредиха на първо място ОУ „Паисий Хилендарски“, с. Тополчане, второто място си поделиха СУ „П. К. Яворов“ и ОУ „Д-р Ив. Селимински“, трето място ОУ „Димитър Петров“.

По тенис на маса момчетата от ОУ „Братя Миладинови“ във възрастова група 5-7 клас спечелиха първото място. След тях се наредиха ОУ „Юрий Гагарин“, на второ и ОУ „Димитър Петров“ – на трето.

При момичетата първото място завоюваха ОУ „Д-р Ив. Селимински“, второто остана за ОУ „Юрий Гагарин“, а на трето място се класираха ОУ „Христо Ботев“, с. Самуилово.

При юношите 8-10 клас на първо място се наредиха ПГ по механотехника, следвани от ПГТО „Добри Желязков“ и НХГ „Димитър Добрович“.

При девойките на първо място във възрастова група 8 – 10 клас се класираха НХГ „Димитър Добрович“.

В състезанията по бадминтон при момчетата във възрастова група 5-7 клас първо място спечелиха СУ „Константин Константинов“. Второто място остана за отбора на СУ „Хаджи Мина Пашов“, а на трето се наредиха ОУ „Юрий Гагарин“.

При момичетата на челното първо място застана отборът на СУ „Константин Константинов“, на второ СУ „Хаджи Мина Пашов“, а на трето „Юрий Гагарин“.

На първо място при юношите 8-10 клас се класираха СУ „Хаджи Мина Пашов“, следвани от СУ „Константин Константинов“, на второ и ПГ по механотехника, на трето.

Фаворит при девойките стана отборът на СУ „Хаджи Мина Пашов“, следван от ППМГ „Добри Чинтулов“ и СУ „Константин Константинов“.

При леката атлетика първо място във възрастова група 5-7 клас при момчетата завоюваха ОУ „Д-р Ив. Селимински“. На второ останаха СУ „П. К. Яворов“, а на трето – СУ „Константин Константинов“.

Отборът на ОУ „Д-р Иван Селимински“ се класира на първо място при момичетата в същия спорт, следван от СУ „Константин Константинов“ и СУ „П. К. Яворов“.

За победител при юношите бе отличен отборът на ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“. На второ място се класира ППМГ „Добри Чинтулов“, на трето – ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“.

На първо място при девойките се наредиха СУ „Константин Константинов“, следвани от ППМГ „Добри Чинтулов“ и ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“.

В хандбала момчетата и момичетата на ОУ „Елисавета Багряна“ във възрастова група 5-7 клас спечелиха първото място. Второто остана за ОУ „Христо Ботев“, с. Самуилово.

При юношите 8-10 клас на първо място се класираха ПГИ „Проф. д-р Димитър Табаков“, следвани от ПГЕЕ „Мария Кюри“.

Във възрастова група 11-12 клас първи стана отборът на ПГЕЕ „Мария Кюри“. Второто място остана за отбора на ПГИ „Проф. д-р Димитър Табаков“.

В баскетбола момчетата на СУ „П. К. Яворов“ във възрастова група 5 – 7 клас си спечелиха първо място, на второ останаха ОУ „Д-р Ив. Селимински“, а на трето - „Хаджи Мина Пашов“.

Момичетата на ОУ „Д-р Иван Селимински“ в същата възрастова група заеха първото място. След тях на второ място се наредиха ОУ „Хаджи Мина Пашов“.

Юношите във възрастова група 8 – 10 клас на ППМГ „Добри Чинтулов“ се класираха на първо място. На второ останаха ПГИ „Проф. Д-р Д. Табаков“, следвани от ПГХТ „Акад. Н. Неделчев“.

При девойките в същата възрастова група на първо място се класираха ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“, следвани от ПГИ „Проф. Д-р Д. Табаков“.

При юношите от 11 – 12 клас първото място си завоюваха ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“, на второ място останаха ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“ „Дамян Дамянов“.

На първо място сред девойките се наредиха ПГПЗЕ „Захарий“, на второ място ППМГ „Добри Чинтулов“ и на трето място ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“.

Във волейболните игри на първо място при момчетата във възрастова група 5 – 7 клас се наредиха СУ „Хаджи Мина Пашов“, следвани от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ и СУ „Константин Константинов“.

При момичетата в същата възрастова група на първо място се класираха ОУ „Панайот Хитов“, второто място остана за ОУ „Хаджи Мина Пашов“, а на трето – СУ „П. К. Яворов“.

При девойките във възрастова група 8 – 10 клас първо място си завоюваха ППМГ „Добри Чинтулов“, на второ място останаха ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“, а на трето – СУ „Константин Константинов“.

В същата възрастова група при юношите на първо място се класираха ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“, следвани от ПГХТ „Акад. Н. Неделчев“ и СУ „Хаджи Мина Пашов“.

При девойките от 11-12 клас на първо място се наредиха ППМГ „Добри Чинтулов“, на второ ПГХТ „Акад. Н. Неделчев“ и на трето място ПХГ „Дамян Дамянов“.

На първо място при юношите се наредиха ППМГ „Добри Чинтулов“, следвани от ПГИ „Проф. д-р Д. Табаков“ и ПГХТ „Акад. Н. Неделчев“ и ПГПЗЕ „Захарий Стоянов“.

Във футболните игри момчетата 5 – 7 клас се наредиха, както следва – първо място за ОУ „Братя Миладинови“, второ място за ОУ ,,Д-р Ив. Селимински” и трето място за ОУ ,,Елисавета Багряна”.

Първо място при юношите във възрастова група 8 – 10 клас взе училищният отбор на ППМГ ,,Добри Чинтулов ”.

При юношите 11 – 12 клас първо място завоюваха ППМГ ,,Добри Чинтулов”, второ място остана за учениците на ПГХТ „Акад. Н. Неделчев“ и трето място за ПХГ ,,Дамян Дамянов”.

Грамоти и плакети получиха и учители по физическо възпитание. Това са Мария Иванова, Ивелина Колева, Пламен Топалов, Валери Минчев, Димитър Салабашев, Стойно Кушкиев, Иван Савов, Димчо Димов, Николай Колев, Денислав Демирев, Станислав Киров, Георги Карамийски, Ивайло Христов, Петя Карамийска, Николай Бъчваров, Цветан Иванов, Стоян Гурков, Росица Маринова, Драгомир Димитров, Стефан Тенев, Гончо Стоянов, Анастасия Янакиева. Сред отличените бяха и Богдан Славов, Димо Маринов, Васил Костов, Антон Вълков, Петър Петров, Цеца Иванова, Мариана Атанасова, Нишан Такворян, Николина Банчева, Георги Милков, Цветомир Цонков, Светлозар Тенчев и Росица Друмева.

Сред присъстващите на награждаването, състояло се пред сградата на Общината бяха заместник – кметовете Пепа Чиликова и Стоян Марков, началникът на РУО – Сливен Милена Чолакова, учители, родители и ученици.

Организатори са Община Сливен, Център за подкрепа за личностно развитие – Детски комплекс Сливен и РУО – Сливен.